Nem kell tovább várni, hogy fény derüljön a boldogságunk fokára. Szabim jóvoltából magyarul is használható a nagy Oxford boldogságteszt! Hogy mitől nagy? 🙂 A tippem az, hogy nagyon sok boldogságkutatásban ezt használták világszerte. Mégis egyszerű és öt perc alatt kitölthető.
Mikor és miért érdemes a boldogságtesztet csinálni?
- Ha most indulsz el vagy már úton vagy a tudatos boldogságtervezésben. A kezdetekben és bizonyos időszakonként lehet a munkád mérőeszköze.
- Kíváncsi vagy, hogy a mért adatok, és az átlaghoz képest mennyire vagy boldog éppen.
- Érdekes megcsinálni egy jobb korszakunkban és egy nehezebb időszakban, hogy nézzük, hogyan változik a boldogságunk. Végezhetünk magunkról megfigyeléseket.
- Felmérhetjük a szintünket egy fizetés emelés utáni vagy fordítva, egy anyagilag megterhelőbb időszakban. Vajon változik-e a pénz hatására a boldogságunk?
- Mi a helyzet a sok munkával? Biztosan boldogtalanabbak leszünk, amikor sokat dolgozunk?
- Ha érdekel, hogy a kutatók szerint mely aspektusok határozzák meg a boldogságunkat.
- A kérdések mentén érdemes átgondolni az életünket. Hasznos dolog magunktól gyakran kérdezni. Vajon a 20-as kérdés igaz rám? Szeretném, ha igaz lenne? Mit tehetnék érte? Mi az akadálya, hogy oda jussak? Hogyan lehetne megoldást találni rá? stb.
Nos, induljon a tesztelés. Az én szintem pár nappal ezelőtt 4.9 volt. Egészen boldog lennék, de még lehet fejlődni 🙂 Kár, hogy tizenegy hónappal ezelőtt nem ismertem a tesztet, így nem tudom felmérni számszerűen a boldogságszintem. Persze azért van némi sejtésem róla 🙂
Akkor tatatatatammm, itt a nagy TESZT a Menyaszörpön! Jó töltögetést! 🙂
Természetesen az eredmény csak a Tiéd, nem kötelező megosztani!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: